Kontenery biurowe dotąd kojarzone były z budynkami tymczasowymi spełniającymi funkcje zaplecza socjalnego na budowach lub stawiane były przy zakończonej inwestycji, gdzie mieściło się najczęściej biuro dewelopera. Dziś kontenery coraz częściej wybierane są do stworzenia dodatkowej powierzchni biurowej przy już istniejących budynkach, a nawet wykorzystywane są do wzniesienia domków letniskowych.
Kontenery biurowe najczęściej można było spotkać na budowach, gdzie tworzono z nich zaplecze socjalne dla pracowników budowy, a także biuro dewelopera. Jeszcze kilka lat temu szalonym wydawało się wznoszenie domów właśnie z kontenerów. Dziś to rodzaj modnego budownictwa modułowego, które jest nie tylko ekonomiczne, ale pozwala także na umieszczenie budynku szybko i bez zbędnych formalności. Kontenery są ponadto bardzo trwałą konstrukcją składającą się z ramy stalowej, ocynkowanej blachy na ścianach i sufitach oraz wypełnienia w postaci wełny mineralnej lub izolacji z poliuretanu. Wnętrze kontenera podzielone jest płytami typu karton-gips, a na zewnątrz można zastosować takie same materiały jak w przypadku tradycyjnych budynków, czyli tynki, panele elewacyjne lub drewno.
Wiemy już, że budynek wzniesiony na bazie kontenera nie różni się w użytkowaniu i w wyglądzie zewnętrznym. Dom z kontenera ma jednak wiele zalet, które sprawiają, że rośnie zainteresowanie wznoszeniem tego typu budynków na działkach letniskowych lub jako budynek mieszkalny całoroczny. Dom z kontenera cechuje szybka realizacja i szybki montaż. W każdej chwili możemy przenieść go w inne miejsce lub powiększyć o kolejne moduły. Użytkowanie tego typu domu nie różni się od tradycyjnego budynku. Są tutaj takie same instalacje, które pozwalają na komfortowe mieszkanie niezależnie od pory roku.