Ekogroszek wysokokaloryczny – jedno z najekonomiczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku

Sposób ogrzewania domu ma wpływ na comiesięczne wydatki, środowisko naturalne i komfort domowników. Nie jest więc łatwo wybrać odpowiedni piec i rodzaj paliwa. Dzisiaj przyjrzymy się rozwiązaniu, które jest bardzo ekonomiczne i ma coraz więcej zwolenników. Chodzi o paliwo, jakim jest wysokokaloryczny ekogroszek.

Czy warto ogrzewać dom ekogroszkiem?

Coraz więcej nowoczesnych domów jest ogrzewanych za pomocą pieca na ekogroszek. Dlaczego tyle osób decyduje się na takie rozwiązanie? Piece na ekogroszek są bardzo wygodne, bo same podają paliwo do pieca. Dzięki temu, że ten proces dzieje się automatycznie, nie trzeba się martwić o dokładanie do pieca. Poza tym mogą by ustawione na najbardziej ekonomiczne parametry spalania. Ekogroszek to rodzaj paliwa stałego, które jest produkowane z węgla kamiennego.

Do jego głównych zalet można zaliczyć to, że jest bardzo wydajny, a co za tym idzie ekonomiczny. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę, wystarczy jedynie niewielka ilość tego paliwa. W naszym kraju, gdzie zimowa aura trwa dosyć długo, ma to niemałe znaczenie i wpływ na comiesięczne wydatki związane z ogrzewaniem domu. Po spaleniu pozostawia niewielkie ilości popiołu, co ułatwia czyszczenie pieca. Nie emituje dużej ilości zanieczyszczeń przy spalaniu, co jest korzystne dla środowiska. Inne paliwa wydzielają szkodliwe substancje, które zanieczyszczają atmosferę. Spalanie dobrej jakości ekogroszku znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla, tlenku węgla oraz pyłów. Kupując ekogroszek, należy zwrócić uwagę na to, by był on dobrej jakości.

Na kaloryczność paliwa wpływ mają takie parametry jak zawartość popiołu, który powstaje w procesie spalania, wilgotność, zawartość siarki oraz wartość opałowa. Wartość opałowa oznacza ilość ciepła, którą można w warunkach rzeczywistych uzyskać ze spalania. Ekogroszek jest dostępny w workach o pojemności 25 kilogramów. Dzięki temu można go wygodnie przechowywać i jest łatwy w transporcie. Opakowanie zabezpiecza również przed zawilgoceniem. Ekogroszek, który spełnia najważniejsze normy, posiada odpowiedni certyfikat.