Główne zalety brykietu dębowego

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym musimy zadbać o zakup odpowiedniego opału i ogrzewanie naszych domów. Jest to niezbędne zarówno dla naszego dobrego samopoczucia, jak i dla samego budynku, w którym mieszkamy. Szukając wygodnego rozwiązania, wiele osób przekonało się, że dobrym sposobem ogrzewania jest wykorzystanie brykietu dębowego, który jest zarówno wydajny, jak i ekologiczny. Jeśli słyszysz o nim po raz pierwszy, to nic straconego! W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania, takie jak: dlaczego rozwiązanie to jest tak popularne? Czym się charakteryzuje? I jakie inne zalety posiada?  

Brykiet dębowy – charakterystyka

Brykiet dębowy jest produkowany w 90% z drewna dębowego. W czasie jego wytwarzania wykorzystane są trociny powstałe w wyniku innych procesów produkcyjnych. To z kolei sprawia, że tworzenie brykietu jest przyjazne dla środowiska – nie wymaga bowiem ścinania kolejnych połaci lasu. Jednak jak to możliwe, że trociny pod koniec całego procesu wykazują tak niezwykłe właściwości? Tajemnica tkwi w innowacyjnym procesie produkcji, który obejmuje prasowanie nagromadzonego materiału pod bardzo wysokim ciśnieniem. Proces ten nazywany jest brykietowaniem, a jego głównym założeniem jest nadanie drewnu nowej struktury i zagęszczenie go do momentu, w którym różnice w naturalnej gęstości zanikają.

Warto dodać, że w procesie tworzenia brykietu dębowego nie są wykorzystywane dodatkowe środki klejące i inne substancje, które mogłyby być szkodliwe dla środowiska naturalnego. Efektem końcowym są suchy, doskonały pod względem swoich właściwości produkt o wysokiej jakości i w doskonałej cenie.

Zalety brykietu dębowego

Stosowanie brykietu ma wiele zalet, o których można przekonać się już na początku jego stosowania. O jakich zaletach mowa? Poniżej wymieniamy niektóre z nich: 

– bardzo duża kaloryczność, a co za tym idzie wyjątkowa wydajność,

– znikoma ilość popiołu, który powstaje w czasie spalania,

– wysoka uniwersalność, która sprawia, że brykiet nadaje się do spalania w prawie każdym piecu dostosowanym do paliw stałych, 

– brak zanieczyszczeń, które pozostają w piecu,

– możliwość łatwego przechowywania i przewożenia, 

– brak konieczności sezonowania,

– łatwy dostęp do wysokiej jakości produktów,  

– dostępność w wygodnych opakowaniach, które umożliwiają łatwy transport, a także bezproblemowe przechowywanie i użytkowanie,  

– niska wilgotność,

– dostępność w każdej porze roku,

– możliwość spalania się do końca, bez powstawania niedopalonych kawałków, 

– brak zanieczyszczeń lotnych, które unoszą się do komina, niszcząc go i wywołując korozję,

– szeroki wybór propozycji, który pozwala dopasować produkt do naszych potrzeb,

– brak substancji, które brudzą ręce podczas rozpalania w piecu,

– użytkowanie bez kruszenia się produktu,

– brak klejów, lepiszczy, dodatków,  

– brak szkodliwych substancji, który umożliwia stosowanie popiołu jako pełnowartościowego nawozu,

– wysoka ekologia,

– możliwość wykorzystanie w domowym kominku,  

– długi czas żarzenia się, dzięki któremu możliwe jest rzadkie podkładanie do pieca, kotła CO lub kominka.

Nasza oferta

Jeśli chciałbyś poznać zalety brykietu dębowego w praktyce, skorzystaj z naszej oferty. Dla naszych klientów przygotowaliśmy produkty o wysokiej jakości, a jednocześnie w bardzo dobrej cenie. Tworzony przez nad brykiet dębowy to mocno sprasowana propozycja o wymiarach 15 na 6 na 10 centymetrów. Po spaleniu wytwarza około 0,7 % popiołu, a dzięki swoim właściwościom nadaje się do wykorzystania w większych systemach grzewczych. Idealna do kotłów ogólnych oraz do kominków na pellet, a także do kominków na brykiet – po zastosowaniu odpowiedniego kosza.

Ważne dane to:

– kaloryczność: 20,5 Mj/Kg,

– zawartość popiołu: do 0,7%,

– wilgotność: do 8%.

Brykiet dębowy w przydomowych instalacjach idealnie zastępuje drewno, węgiel, koks i miał. Doskonale wypala się w kominkach, pozostawiając znikomą ilość popiołu. Jest czysty i łatwy w składowaniu. Nie brudzi rąk, nie kruszy się, nie pyli. 

Wróć