Główne zalety brykietu dębowego

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym musimy zadbać o zakup odpowiedniego opału i ogrzewanie naszych domów. Jest to niezbędne zarówno dla naszego dobrego samopoczucia, jak i dla samego budynku, w którym mieszkamy. Szukając wygodnego rozwiązania, wiele osób przekonało się, że dobrym sposobem ogrzewania jest wykorzystanie brykietu dębowego, który jest zarówno wydajny, jak i ekologiczny. Jeśli słyszysz o nim po raz pierwszy, to nic straconego! W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania, takie jak: dlaczego rozwiązanie to jest tak popularne? Czym się charakteryzuje? I jakie inne zalety posiada?  

Brykiet dębowy – charakterystyka

Brykiet dębowy jest produkowany w 90% z drewna dębowego. W czasie jego wytwarzania wykorzystane są trociny powstałe w wyniku innych procesów produkcyjnych. To z kolei sprawia, że tworzenie brykietu jest przyjazne dla środowiska – nie wymaga bowiem ścinania kolejnych połaci lasu. Jednak jak to możliwe, że trociny pod koniec całego procesu wykazują tak niezwykłe właściwości? Tajemnica tkwi w innowacyjnym procesie produkcji, który obejmuje prasowanie nagromadzonego materiału pod bardzo wysokim ciśnieniem. Proces ten nazywany jest brykietowaniem, a jego głównym założeniem jest nadanie drewnu nowej struktury i zagęszczenie go do momentu, w którym różnice w naturalnej gęstości zanikają. 

Warto dodać, że w procesie tworzenia brykietu dębowego nie są wykorzystywane dodatkowe środki klejące i inne substancje, które mogłyby być szkodliwe dla środowiska naturalnego. Efektem końcowym są suchy, doskonały pod względem swoich właściwości produkt o wysokiej jakości i w doskonałej cenie.  

Zalety brykietu dębowego

Stosowanie brykietu ma wiele zalet, o których można przekonać się już na początku jego stosowania. O jakich zaletach mowa? Poniżej wymieniamy niektóre z nich: 

Nasza oferta

Jeśli chciałbyś poznać zalety brykietu dębowego w praktyce, skorzystaj z naszej oferty. Dla naszych klientów przygotowaliśmy produkty o wysokiej jakości, a jednocześnie w bardzo dobrej cenie. Tworzony przez nad brykiet dębowy to mocno sprasowana propozycja o wymiarach 15 na 6 na 10 centymetrów. Po spaleniu wytwarza około 0,7 % popiołu, a dzięki swoim właściwościom nadaje się do wykorzystania w większych systemach grzewczych. Idealna do kotłów ogólnych oraz do kominków na pellet, a także do kominków na brykiet – po zastosowaniu odpowiedniego kosza.

Ważne dane to:

Brykiet dębowy w przydomowych instalacjach idealnie zastępuje drewno, węgiel, koks i miał. Doskonale wypala się w kominkach, pozostawiając znikomą ilość popiołu. Jest czysty i łatwy w składowaniu. Nie brudzi rąk, nie kruszy się, nie pyli.