Kontener biurowy. Zakup czy wynajem?

Kontenery biurowe sprawdzają się w różnych branżach. Możemy kojarzyć je z firmami budowlanymi, gdzie stają się nie tylko biurem, ale i pomieszczeniem socjalnym dla pracowników. Jednak również w innych branżach, w szczególności początkujący przedsiębiorcy chętnie korzystają z takiego rozwiązania, gdyż może ono przede wszystkim okazać się korzystne cenowo. Czy jednak taki kontener kupić, czy może wynająć?

Wynająć czy kupić kontener biurowy?

Zarówno wynajem kontenerów biurowych, jak i ich zakup wiążą się z określonymi zaletami i wadami, które powinniśmy poznać, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. W przypadku wynajmu zaletą są niskie koszty jednorazowe, które przekonują, jeśli w naszej firmie poszukujemy oszczędności. Kontenery biurowe to również doskonałe rozwiązanie, jeśli odbywa się remont głównej siedziby naszej firmy i musimy się na ten czas gdzieś przenieść. Wynajęcie kontenera sprawdza się często również na początku działalności, bo nie będziemy musieli płacić wysokich czynszów za biuro. Jeśli planujemy kupić kontener, to jego wynajęcie może być pewnego rodzaju testem. Poza tym przy najmie jeśli kontener przestaje nam być potrzebny, po prostu go zwracamy. Jeśli chodzi o wady, to taki wynajęty kontener może nie być w pełni dopasowany do naszych potrzeb, a także konieczne jest uiszczanie stałej opłaty.

Jeśli natomiast kupimy kontener, to będziemy mogli w pełni dopasować go do swoich potrzeb, nie będziemy mieli opłaty za wynajem, a swoje biuro będziemy mogli przenieść w dowolne miejsce. Jednak kupno wiąże się  z koniecznością wydania jednorazowo większej sumy.

Na jaką opcję się zdecydować?

Jak widać to, czy kupimy, czy wynajmiemy kontener biurowy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i możliwości, głównie finansowych. Warto zastanowić się, czy w czasie wynajmu nie udałoby nam się uzbierać potrzebnej kwoty na zakup własnego. Wówczas takie wynajmowanie może być stanem przejściowym, z którego wkrótce zrezygnujemy. Kontener jest rewelacyjnym rozwiązaniem, pamiętajmy jednak, że musimy mieć miejsce, żeby go postawić.