Piece kaflowe wracają do łask. Czym w nich palić?

Obecnie szukamy najbardziej efektywnego sposobu ogrzewania, który współgra z wystrojem mieszkania i coraz częściej dokonujemy wyboru nowoczesnego pieca kaflowego. Po wielu latach takie piece stają się  znowu ozdobą domów.

Co sprawia, że piece kaflowe wracają do łask?

Piece kaflowe w ostatnich latach przeszły dużą metamorfozę. Obecnie są one nie tylko bardziej gustowne i lżejsze od poprzednich, ale i sprawiają, że wnętrze staje się niezwykle przytulne. Niejednokrotnie ozdobione są gustownymi kaflami.  Jednak to nie tylko cechy zewnętrzne decydują o wyborze pieca kaflowego, ale przede wszystkim oszczędności. Taki piec można zamontować niemal wszędzie tam, gdzie możemy podłączyć go do komina. Niektóre piece kaflowe wolnostojące umożliwiają również gotowanie na nich. Często montowane są wkłady kominkowe z przeszkolonymi drzwiami.  Piece takie są bardzo eleganckie, zapewniają wyjątkową atmosferę. Można powiedzieć, że wracają na salony i to w wielkim stylu.

Czym możemy palić w piecach kaflowych?

Nowoczesne typy pieców kaflowych wyposażone są w system ekologicznego spalania. Jako materiał paliwowy wykorzystuje się najczęściej drewno, które jest przyjazne środowisku. Musi to być drewno suche, niemalowane i nieimpregnowane. Bez większych problemów można też palić w piecu węglem kamiennym czy brunatnym oraz ekogroszkiem. Wszelkiego typu potrzebny materiał można nabyć w firmie Ekopark Łomża. Węgiel wyróżnia się niewątpliwie wysoką wartością opałową, jak również jest ogólnie dostępny. Ekogroszek, który jest paliwem wykonanym z rozdrobnionego węgla, również o ile się go odpowiednio dobierze, idealnie nadaje się jako opał w piecach. Wyróżnia go duża kaloryczność i niewielka wilgotność. Jednym z wygodniejszych  rozwiązań jest pellet drzewny, który jest popularnym biopaliwem, którego wartość opałowa jest wyższa niż drewna. Wykorzystywany jest w domach jednorodzinnych czy obiektach użyteczności publicznej. Odpowiednio spalany może być też używany również w kominkach.