Brykiet drzewny

Brykiet drzewny doskonale sprawdza się w ogrzewaniu domów jednorodzinnych, budynków firmowych czy publicznych. Można go wykorzystać do palenia w kominku, kotłowni grzewczej oraz w piecach kominowych. Brykiet drzewny powstaje z odpadów drzewnych, takich jak trociny, wióry czy kora. Surowce te są suszone, a następnie poddawane procesowi kompresji pod wysokim ciśnieniem, co sprawia, że łączą się ze sobą bez konieczności dodawania żadnych sztucznych spoiw. W wyniku tego procesu powstaje jednorodny i zwarte materiał opałowy o regularnym kształcie, najczęściej w formie brykietów prostokątnych lub cylindrycznych.

Cechuje go duża gęstość, a także niska wilgotność, co sprawia, że utrzymuje długo żar, a tym samym to gwarantuje oszczędność. Dużym atutem tego rozwiązania jest także wysoka wartość opałowa. Ponadto spala się on niemal do końca, co nie zawsze jest możliwe w przypadku tradycyjnego drewna. Popiół, jaki powstaje ze spalania brykietu może stać się także ekologicznym nawozem do roślin, ponieważ znajdują się w nim składniki mineralne, które użyźniają ziemię.

Brykiet torfowy i dębowy

W ofercie naszego sklepu w Łomży znajdziesz zarówno brykiet torfowy, jak i dębowy. Ten pierwszy cechuje się parametrami cieplnymi, które są porównywalne do tych z węgla. Można go z powodzeniem używać nie tylko w domu, ale również w przemysłowych kotłowniach. Jest to paliwo ekologiczne, które nie posiada sztucznych, chemicznych domieszek. Co ważne, po spaleniu nie pozostawia on sadzy w komorach, a ponadto można go swobodnie mieszać również z pelletem czy węglem. Brykiet dębowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje całkowicie z czystych trocin dębowych. Również jest w pełni ekologiczny, a w procesie jego spalania powstaje znikoma ilość popiołu, a więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować czystość w swojej kotłowni.

Dlaczego warto wybrać brykiet do ogrzewania domu?

Brykiet drzewny to ekologiczne i szeroko dostępne paliwo o wysokiej wartości energetycznej i bardzo atrakcyjnej cenie. W przeciwieństwie do pelletu, który wymaga specjalnego kotła, brykietem można palić w większości dostępnych na rynku pieców. Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za wyborem brykietu drzewnego jako paliwa do ogrzewania domu jest jego wysoka wartość energetyczna. Brykiet drzewny charakteryzuje się wartością opałową wynoszącą nawet 18 MJ/kg, co oznacza, że jest w stanie wygenerować dużą ilość energii cieplnej przy stosunkowo niewielkim zużyciu materiału. Dzięki temu, korzystając z brykietu, można osiągnąć wysoką efektywność spalania, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania.

Brykiet jest bardzo chętnie wybierany przez właścicieli nowo budowanych domów, którzy chcą zadbać o żywotność instalacji centralnego ogrzewania, a także przez użytkowników kominków. Wysokiej jakości brykiet drzewny jest wygodny w transporcie, czysty i przyjazny dla środowiska, co sprawia, że jest doskonałą alternatywą dla innych rodzajów paliw grzewczych.

Sprawdzony brykiet w przystępnej cenie

Brykiet drzewny jest doskonałym zamiennikiem drewna, węgla, koksu czy miału, dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów. W sprzedaży mamy brykiet torfowy oraz sosnowo-dębowy o wysokiej kaloryczności, pochodzący od sprawdzonego producenta. Jest paliwem o bardzo konkurencyjnej cenie, zwłaszcza w porównaniu z innymi rodzajami paliw grzewczych, takimi jak węgiel czy gaz. Jego stosunkowo niski koszt sprawia, że jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które chcą ograniczyć wydatki na ogrzewanie domu. Ponadto, dzięki wysokiej wartości energetycznej brykietu, można osiągnąć znaczące oszczędności na zużyciu paliwa. Do tego nie trzeba inwestować w specjalnie rozwiązania grzewcze.

Jeśli zatem zastanawiasz się nad zmianą źródła ogrzewania swojego domu czy firmy, warto rozważyć wybór brykietu drzewnego jako ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania. Szukając wysokiej jakości brykietu, odwiedź nasz sklep stacjonarny w Łomży. Gwarantujemy towar najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie!