Brykiet drzewny

Brykiet drzewny doskonale sprawdza się w ogrzewaniu domów jednorodzinnych, budynków firmowych czy publicznych. Można go wykorzystać do palenia w kominku, kotłowni grzewczej oraz w piecach kominowych. Cechuje go duża gęstość, a także niska wilgotność, co sprawia, że utrzymuje długo żar, a tym samym to gwarantuje oszczędność. Dużym atutem tego rozwiązania jest także wysoka wartość opałowa. Ponadto spala się on niemal do końca, co nie zawsze jest możliwe w przypadku tradycyjnego drewna. Popiół, jaki powstaje ze spalania brykietu może stać się także ekologicznym nawozem do roślin, ponieważ znajdują się w nim składniki mineralne, które użyźniają ziemię.

Brykiet torfowy i dębowy

W ofercie naszego sklepu w Łomży znajdziesz zarówno brykiet torfowy, jak i dębowy. Ten pierwszy cechuje się parametrami cieplnymi, które są porównywalne do tych z węgla. Można go z powodzeniem używać nie tylko w domu, ale również w przemysłowych kotłowniach. Jest to paliwo ekologiczne, które nie posiada sztucznych, chemicznych domieszek. Co ważne, po spaleniu nie pozostawia on sadzy w komorach, a ponadto można go swobodnie mieszać również z pelletem czy węglem. Brykiet dębowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje całkowicie z czystych trocin dębowych. Również jest w pełni ekologiczny, a w procesie jego spalania powstaje znikoma ilość popiołu, a więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować czystość w swojej kotłowni.

Dlaczego warto wybrać brykiet do ogrzewania domu?

Brykiet drzewny to nowoczesne, ekologiczne i szeroko dostępne paliwo o wysokiej wartości energetycznej i bardzo atrakcyjnej cenie. W przeciwieństwie do peletu, który wymaga specjalnego kotła, brykietem można palić w większości dostępnych na rynku pieców. Brykiet jest bardzo chętnie wybierany przez właścicieli nowo budowanych domów, którzy chcą zadbać o żywotność instalacji centralnego ogrzewania, a także przez użytkowników kominków. Wysokiej jakości brykiet drzewny jest wygodny w transporcie, czysty i przyjazny dla środowiska, co sprawia, że jest doskonałą alternatywą dla innych rodzajów paliw grzewczych.

Sprawdzony brykiet w przystępnej cenie

Brykiet drzewny jest doskonałym zamiennikiem drewna, węgla, koksu czy miału, dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów. W sprzedaży mamy brykiet torfowy oraz sosnowo-dębowy o wysokiej kaloryczności, pochodzący od sprawdzonego producenta. Jeśli szukasz wysokiej jakości brykietu, odwiedź nasz sklep stacjonarny w Łomży. Gwarantujemy towar najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie!