Drewno kominkowe

Drewno kominkowe jest używane od wielu już lat do ogrzewania domów. Jest to odnawialne źródło energii, ponieważ na miejsce wyciętych drzew, sadzi się nowe. Drzewa podczas wzrostu pochłaniają dwutlenek węgla, a następnie podczas spalania uwalniają go z powrotem do atmosfery. Dzięki temu bilans emisji CO2 jest neutralny. Właśnie dlatego to ekologiczne rozwiązanie zyskuje na popularności.

Najczęściej wybierane jest drewno z drzew liściastych. Nie zawiera on zbyt dużej ilości żywicy, dzięki czemu w kominku nie powstają trudne do usunięcia plamy. W procesie spalania nie generuje dużej ilości sadzy, ani dymu. Warto również wspomnieć o estetyce płonącego drewna. Ogień w kominku tworzy niepowtarzalny nastrój, który wpływa na relaksację i wyciszenie po ciężkim dniu pracy. Propozycje dostępne w naszej ofercie nie zawierają żadnych elementów lakierowanych czy impregnowanych, dzięki czemu jego spalanie jest bezpieczne dla wszystkich domowników oraz środowiska. Alternatywą dla tego rozwiązania będzie brykiet drzewny.

Jak wybrać odpowiednie drewno opałowe?

W ofercie naszego sklepu w Łomży znajdziesz najlepsze, ale też najpopularniejsze gatunki drewna opałowego. Ważne jest to, żebyś dobrał odpowiednie do swoich potrzeb:

Jak efektywnie palić drewnem?

Palenie drewnem jest tradycyjną metodą ogrzewania domów i innych budynków, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Ogrzewanie drewnem ma swoje zalety, takie jak niższe koszty w porównaniu z innymi źródłami energii czy przyjazność dla środowiska. Jednak aby maksymalnie wykorzystać te korzyści, należy znać zasady efektywnego palenia drewnem. Aby palenie drewnem było efektywne, musi być ono wysezonowane, a jego wilgotność powinna mieścić się w przedziale 10-20%. Nie jest wskazane wykorzystywanie ani zbyt suchego, ani zbyt wilgotnego drewna. Mokre drewno nie tylko pali się słabiej niż suche, ale też wydziela łatwopalne substancje smoliste, które oblepiają komin i mogą spowodować pożar. Koszty ogrzewania przy pomocy drewna są racjonalne wyłącznie wtedy, kiedy używa się odpowiednich rodzajów drewna oraz właściwej metody palenia, jak metoda palenia od góry.

Najbardziej efektywną metodą palenia drewnem w piecu jest palenie od góry. Polega ona na przeniesieniu warstwy żaru z dołu na górę paleniska. Dzięki temu żar podgrzewa tylko niewielką część paliwa, które się z nim styka. Warstwa żaru zapewnia odpowiednio wysoką temperaturę, która umożliwia całkowite spalanie drewna.

Serdecznie zapraszamy do poznania naszej oferty drewna rozpałkowego i opałowego z dębu, brzozy, olchy i sosny. W sprzedaży mamy wyłącznie drewno o odpowiedniej do palenia wilgotności pochodzące od sprawdzonych dostawców. Sprzedajemy drewno opałowe w siatkach lub luzem, odmierzając 1 metr przestrzenny z drewna ułożonego.