Drewno kominkowe

Drewno kominkowe jest używane od wielu już lat do ogrzewania domów. Jest to odnawialne źródło energii, ponieważ na miejsce wyciętych drzew, sadzi się nowe. Właśnie dlatego to ekologiczne rozwiązanie zyskuje na popularności. Najczęściej wybierane jest drewno z drzew liściastych. W naszej ofercie znajdziesz opał z brzozy, olchy, dębu, a także sosny. Nie zawiera on zbyt dużej ilości żywicy, dzięki czemu w kominku nie powstają trudne do usunięcia plamy. W procesie spalania nie generuje dużej ilości sadzy, ani dymu. Propozycje dostępne w naszej ofercie nie zawierają żadnych elementów lakierowanych czy impregnowanych, dzięki czemu jego spalanie jest bezpieczne dla wszystkich domowników oraz środowiska. Alternatywą dla tego rozwiązania będzie brykiet drzewny.

Jak wybrać odpowiednie drewno opałowe?

W ofercie naszego sklepu w Łomży znajdziesz najlepsze, ale też najpopularniejsze gatunki drewna do kominków. Ważne jest to, żebyś dobrał odpowiednie do swoich potrzeb. Dąb pali się długo i spokojnie, a zatem jest to dobry wybór dla osób, które chcą spędzać długie wieczory przy kominku. To właśnie on gwarantuje bardzo estetyczny, wręcz filmowy płomień. Brzoza spala się dość łatwo i szybko, jednak również wyróżnia się ładnym i równym płomieniem. Z kolei olcha charakteryzuje się pięknym zapachem, dlatego tak często jest wykorzystywana przy wędzeniu mięs.

Jak efektywnie palić drewnem?

Drewno to najdłużej stosowany materiał opałowy. Aby palenie drewnem było efektywne, musi być ono wysezonowane, a jego wilgotność powinna mieścić się w przedziale 10-20%. Nie jest wskazane wykorzystywanie ani zbyt suchego, ani zbyt wilgotnego drewna. Mokre drewno nie tylko pali się słabiej niż suche, ale też wydziela łatwopalne substancje smoliste, które oblepiają komin i mogą spowodować pożar. Koszty ogrzewania przy pomocy drewna są racjonalne wyłącznie wtedy, kiedy używa się odpowiednich rodzajów drewna oraz właściwej metody palenia, jak metoda palenia od góry.

Najbardziej efektywną metodą palenia drewnem w piecu jest palenie od góry. Polega ona na przeniesieniu warstwy żaru z dołu na górę paleniska. Dzięki temu żar podgrzewa tylko niewielką część paliwa, które się z nim styka. Warstwa żaru zapewnia odpowiednio wysoką temperaturę, która umożliwia całkowite spalanie drewna.

Serdecznie zapraszamy do poznania naszej oferty drewna rozpałkowego i opałowego z dębu, brzozy, olchy i sosny. W sprzedaży mamy wyłącznie drewno o odpowiedniej do palenia wilgotności pochodzące od sprawdzonych dostawców. Sprzedajemy drewno opałowe w siatkach lub luzem, odmierzając 1 metr przestrzenny z drewna ułożonego.