Pellet

Pellet to dobra alternatywa dla tradycyjnych paliw stałych, takich jak węgiel czy drewno. Służy do ogrzewania różnych budynków - zarówno domów jednorodzinnych, jak i tych użyteczności publicznej. Jest to produkt występujący w postaci granulatu o długości około trzech centymetrów, a także średnicy od sześciu do ośmiu milimetrów. W naszym kraju najczęściej wykorzystuje się pellet drzewny. Taki też możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu. Wyróżnia się on bardzo wysoką wartością energetyczną. Powstaje z trocin drzew liściastych oraz iglastych. Ten drugi wariant jest znacznie bardziej popularny, ponieważ wyróżnia się lepszymi parametrami. Nasza firma znajduje się w Łomży, a więc zaopatrujemy w paliwa stałe klientów z całego województwa podlaskiego, ale także mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Twoje zamówienie dostarczymy naszymi autami lub wyślemy je kurierem.

Pelet i jego właściwości

Pelet to biomasa, która jest ekologiczna i łatwo ulega rozkładowi. Do jego produkcji wykorzystuje się jedynie pozostałości po obróbce drewna oraz te z odpadów leśnych. Ogromną zaletą tego paliwa jest to, że można go łatwo transportować i przechowywać. W porównaniu z węglem zajmuje on niewiele miejsca, a zatem swobodnie może być magazynowany w garażu czy kotłowni. Ważne jest jednak to, aby znajdował się on z daleka od wilgoci, a worki powinny być szczelnie zamknięte. W naszej firmie dbamy o to, aby wszystkie oferowane przez nas paliwa były właściwie przechowywane i zachowywały swoje właściwości na długi czas.

Dlaczego pelet się opłaca?

Pelet jest paliwem mającym wiele zalet. Choć jego cena jest wyższa niż innych paliw, takich jak np. drewno opałowe czy węgiel kamienny, zdecydowanie warto dopłacić. Dzięki wysokiej wartości energetycznej, w skali roku wykorzystuje się go mniej niż np. drewna, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Pelet jest także doskonałym wyborem dla osób, które nie mają czasu na to, by pilnować pieca, albo osób, które często wyjeżdżają. Wystarczy zasypać kocioł peletem raz na kilka dni i ustawić odpowiednie parametry, by móc cieszyć się ciepłem po powrocie do domu. Pelet zapewnia stałą temperaturę bez skoków, co występuje podczas ogrzewania przy pomocy węgla czy drewna. Kolejną właściwością peletu, która sprawia, że opłaca się wybrać to paliwo, jest czystość. Spalony pelet pozostawia niewiele popiołu, dzięki czemu nie ma problemu z jego utylizacją, skraca to również czas potrzebny na czyszczenie kotła.

Czy w każdym kotle można palić peletem?

Niestety nie w każdym kotle można palić peletem. Przejście na paliwo ekologiczne, jakim jest pelet wymaga często wymiany lub modernizacji kotła. Jest to jednak inwestycja, która zwraca się po kilku latach. Nowoczesne piece na pelet pełnią nie tylko funkcję użytkową – mogą być również eleganckim elementem wystroju wnętrza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez naszą firmę pelecie drzewnym, skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Chętnie udzielimy wyczerpujących informacji i odpowiemy na Twoje pytania!