W jakich kotłach można palić ekogroszkiem?

Ekogroszek produkowany jest z wysokokalorycznego węgla kamiennego. Opał ma wiele zalet, dlatego cieszy się zainteresowaniem osób, które ogrzewają budynki i mieszkania. Do atutów paliwa zalicza się ekologiczność, oszczędność i wygoda podczas użytkowania. Trzeba wybrać taki kocioł, który jest w stanie ogrzać powierzchnię mieszkalną i wodę użytkową.

Jakie kotły są przeznaczone do ekogroszku?  

Ekogroszek jest opałem przystosowanym do każdego rodzaju kotła. Co oznacza, że może być miałowy, zasypowy lub z podajnikiem. Urządzenie powinno być dobrane do potrzeb domowników. Najważniejszą rolę odgrywa moc, gdyż od niej zależy, czy piec będzie w stanie ogrzać budynek i wodę użytkową. Trzeba też wziąć pod uwagę straty ciepła, na jakie narażony jest każdy dom. Aby zapewnić sobie wygodę podczas ogrzewania, warto wybrać, piec z podajnikiem. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, więc nie ma potrzeby codziennie dokładać opału. Kocioł trzyma ciepło nawet kilka dni, więc wystarczy nawet raz w tygodniu uzupełnić piec. Warto stawiać na opał wysokiej jakości.

Jak wybrać najlepszy ekogroszek wysokokaloryczny?

Wysokokaloryczny ekogroszek długo się spala i zapewnia sporą oszczędność. Ważna jest wartość opałowa, zawartość siarki, popiołu wytwarzanego podczas procesu spalania oraz wilgotność. Podczas wyboru produktu trzeba kierować się spiekalnością na niskim poziomie. Jakość opału jest najważniejsza, więc warto kupować tylko u sprawdzonych sprzedawców. Firma Eko Park oferuje paliwo od różnych producentów, które różni się granulacją w zakresie od 8 do 25 mm, a także poziomem wilgotności. Firma dostarcza w 100% węgiel kamienny, typu ekogroszek, bez miału i kamieni. Sprzedaje tylko polskie produkty.